Değerli öğretmen arkadaşlarım öncelikle yeni eğitim öğretim yılınız kutlu olsun. Sizlere bu yazımızda yıllık plan örneği paylaşacağım. 9. Sınıflar için hazırlanmş olan yıllık planda gerekli düzenlemeleri yapmak size kalmış. Ayrıca BU PROGRAM, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca 01.02.2013 tarih 12 sayıyla yayınlanan Orta Öğretim biyoloji dersi (9.10.11.12. Sınıflar) öğretim Programlarında değişiklik yapılmasını öngören yazı, 2104-2488-2504(Atatürkçülük konularının programlara yansıtılması),2551(Eğitim öğretim faaliyetlerinin planlı yürütülmesi),  SAYILI TEBLİĞLER DERGİLERİNE  UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Biyoloji_9. SINIF Yıllık Plan Örneği

(Sizlerden ricam dosyayı yükledikten sonra siteyi 1-2 dakika kadar daha açık bırakmanız, bu süre içerisinde diğer biyoloji konularına da göz atabilirsiniz).

9.1.1. Bilimsel Bilginin Doğası ve Biyoloji  9.1.1.1. Genelde bilimin özelde biyolojinin doğasını anlar.                       

a. Bilimin ve bilimsel bilginin delillere dayandırılabilir yapısı, bilimde kullanılan yöntemlerin çeşitliliği, bilimsel bilginin değişebilir yapısı ve değişimde etkin olan nedenler, bilimde öznellik ve nesnellik ile bilim toplum ilişkisi gibi konular güncel ve biyoloji bilimi tarihinden örnekler üzerinden tartışılır.
b. Biyolojide kullanılan bilimsel çalışma süreçleri ezberletilmez, bu süreçlerin deneysel etkinlik kurgusu içinde öğrenciler tarafından keşfedilmesi sağlanır.
c. Biyoloji ile ilgili elde edilen bilgilerin, tarihsel süreç içerisinde diğer bilim dallarındaki ve özellikle teknolojideki gelişmelere bağlı olarak değişimi araştırılır ve tartışılır.

Biyoloji dolu günler dilerim.

Diğer bağlantılar Biyoloji
Kategoriler : Biyoloji Yıllık Planları

Etiketler : , , , , , ,

Kullanıcı Adınız ya da Facebook ile Giriş Yapmak İçin Tıklayınız..