/Biyoloji Ders Reklam/

Toksikolojiye Giriş Toksikoloji sözcüğü anlam itibariyle “zehir” demektir. Toksikoloji canlı organizmaya zarar veren kimyasalların oluşturduğu …Devamını oku »

Hastane kökenli (nozokomiyal) enfeksiyonlar, hastanın hastaneye yatış süresinin üzerinden en az 48-72 saat sonra ortaya …Devamını oku »

ENFEKSİYON HASTALIKLARINDA SEÇİLMİŞ LABORATUVAR İŞLEMLERİ Kan Kültüründe Gram Negatif Basil: Enfeksiyon hastalıklarında hastadan alınan kan …Devamını oku »

MOLEKÜLER BİYOLOJİ Moleküler Biyoloji Nedir? Molekül kelimesi dilimize Fransızcadan girmiş olup element veya bileşikleri oluşturan …Devamını oku »

Dünyanın en dayanıklı hayvanı olarak nitelendirilen tardigrades hakkında bir yazı derledim. Halk arasında genellikle hamam …Devamını oku »

Virüslerle ilgili bir kaç vize final sorusu.. 1- Kompleks virüslerden bir tanesinin şeklini çizerek, kompleks …Devamını oku »

Mikrobiyoloji – Mikrobik Dünya Ökaryotlar ( > 2 mikrometre ) : a) Algler b) Protozoonlar …Devamını oku »

Virüsler – Viroloji Virüsleri inceleyen bir bilim dalıdır. Mikroorganizmaların diğer bir grubunu da hücre yapısı …Devamını oku »

Mikrobiyoloji 1. Giriş 2. Mikrobiyolojinin tarihçesi ve kapsamı 2.1. Tarihçe 2.2. Kapsam ve adlandırma 1. …Devamını oku »