/Biyoloji Ders Reklam/

23. Ulusal Biyoloji Kongresi 5 Eylül – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında Gaziantep’ te düzenlenecektir. …Devamını oku »

MİKROBİYOTA Bilinen en geniş açılı tanımı yapacak olursak insan mikrobiyotası, insan vücudunda yaşayan ve insan …Devamını oku »

DOPAMİN DOPAMİN VE PSİKOTİK HASTALIKLAR Merkezi sinir sisteminde bulunan katekolamin denilen ve büyük bir çoğunluğu …Devamını oku »

SEROTONİN BİR NÖROTRANSMİTTER OLARAK SEROTONİN Nöronlar sinir hücreleri olup, sinir sisteminin anatomik ve fonksiyonel olarak …Devamını oku »

Toksikolojiye Giriş Toksikoloji sözcüğü anlam itibariyle “zehir” demektir. Toksikoloji canlı organizmaya zarar veren kimyasalların oluşturduğu …Devamını oku »

Hastane kökenli (nozokomiyal) enfeksiyonlar, hastanın hastaneye yatış süresinin üzerinden en az 48-72 saat sonra ortaya …Devamını oku »

ENFEKSİYON HASTALIKLARINDA SEÇİLMİŞ LABORATUVAR İŞLEMLERİ Kan Kültüründe Gram Negatif Basil: Enfeksiyon hastalıklarında hastadan alınan kan …Devamını oku »

Sürdürülebilir Dünya İçin Yapılması Gerekenler Gezegenimiz belki de son dönemlerini yaşıyor ? Sürdürülebilir bir dünya …Devamını oku »

MOLEKÜLER BİYOLOJİ Moleküler Biyoloji Nedir? Molekül kelimesi dilimize Fransızcadan girmiş olup element veya bileşikleri oluşturan …Devamını oku »

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GENETİK BİLİMİ Genetik Kelimesinin Anlamı Genetik (kalıtım bilimi), dilimize Almancadan girmiş bir kelime …Devamını oku »

Dünyanın en dayanıklı hayvanı olarak nitelendirilen tardigrades hakkında bir yazı derledim. Halk arasında genellikle hamam …Devamını oku »

EKOLOJİK AYAK İZİ NEDİR? Ekolojik ayak izi, belirli bir nüfusun doğaya yükünü hesaplamak için oluşturulmuş …Devamını oku »