/Biyoloji Ders Reklam/

Yarışma şartları Mayıs ayı içerisinde bu sayfada açıklanacaktır. Şimdiden notlarınızı hazırlayın… Biyoloji dersinden almış olduğunuz Proje …Devamını oku »

Prolaktin, gebelikte süt üretmeye yarayan bir hormondur. Sadece süt üretmekle kalmaz. Gebe olmayanlarda adet düzenleyicidir.Hamile …Devamını oku »

YGS Öncesinde mutlaka çözmeniz gereken bir değerlendirme sınavı MEB’in internet sitesinde yayımlandı. Sitemiz takipçilerine ve …Devamını oku »

AKCİĞERİN GÖREVİ NEDİR? Akciğerler omurgalılarda vücudun gerekli oksijen ihtiyacını temin etmek üzere dışarıdan gelen oksijeni …Devamını oku »

YGS, 12 Mart 2017 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Saat 10.00’da başlayacak olan sınav 160 dakika sürecek. …Devamını oku »

MİKROBİYOTA Bilinen en geniş açılı tanımı yapacak olursak insan mikrobiyotası, insan vücudunda yaşayan ve insan …Devamını oku »

D Vitamini Nedir? Yediğimiz besinler yoluyla vücuda giren provitaminlerin Güneş ışınlarının etkisiyle D vitaminine dönüşür. …Devamını oku »

Miyop Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? Dereceleri Nedir? Toplumda sık görülen göz kusurlarından biri de miyop …Devamını oku »

Sinir Sistemi Hakkındaki 10 İlginç Gerçek Sinir sistemi hakkındaki 10 ilginç gerçekten söz etmeden önce …Devamını oku »

GÖZÜN ANATOMİSİ VE FONKSİYONU Göz küreleri yüz ve kafa kemiklerinin oluşturduğu yatay, armut şeklinde önde …Devamını oku »

Daha önceki yazılarımızda sizlere Lise 9. 10. 11. sınıf biyoloji dersi yıllık plan örneklerini paylaşmıştık. …Devamını oku »

Lise 11. Sınıflar için hazırlanmış olan yıllık plan örneğini paylaşıyoruz. Bu yıllık planda gerekli olan …Devamını oku »