22. Ulusal Biyoloji Kongresi 23-27 Haziran 2014’de  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

ABD, Japonya ve AB ülkeleri başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde biyologların çok çeşitli alanlarda yaptıkları çalışmalarla toplumların ekonomik ve sosyoekonomik kalkınmasına temel
katkı sağlanmaktadır. Bu ülkeler gelişimini temel fen bilimlerine (Fizik, Kimya, Biyoloji) verdiği önemle daha da ileri seviyelere götürmektedir.

Globalleşen dünyada, bilimsel gelişmeleri göz önüne alarak ülkemizde yaşam bilimlerinin içinde bulunduğu duruma dikkat çekmek ve kamuoyu oluşturmak adına 22. Ulusal Biyoloji Kongresi çok önemli bir fırsat.
Bu bağlamda, biyoloji biliminin gösterdiği gelişimi ülkemiz açısından değerlendirmek, ülkemizde biyoloji öğretiminin sorunlarını ele almak, bölgesel ve ülkesel önceliklerimizi dikkate alarak yaşam bilimlerinin geleceğine yön vermek
amacı ile 22.Ulusal Biyoloji Kongresi’nin ana teması “Bilgi Toplumu, Yaşam Bilimleri ve Türkiye” olacaktır.

22. Ulusal Biyoloji Kongresi ülkemizin değerli araştırmacıları ve yurt dışından gelecek katılımcıların da varlığı ile uluslar arası katılımlı bir kongre olarak düzenlenecektir. Daha önce düzenlenen Biyoloji Kongrelerinde olduğu gibi, kongre, bilimsel paylaşımların yanı sıra meslektaşların birbirleri ile bir arada bulunabilmelerine olanak sağlayacak bir programa sahip olması hedeflenmektedir.

Biyoloji Kongresi
22. Ulusal Biyololoji Kongresi
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü
26480 Meşelik / ESKİŞEHİR

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı: Prof. Dr. Semra İLHAN
0222 239 37 50 Dahili:2840-2841

Kongre Sekreteri: Doç. Dr. Ahmet ÇABUK
0222 239 37 50 Dahili:2848-2757-3635

Daha detaylı bilgilere http://ubk2014.ogu.edu.tr/ internet adresinden erişebilirsiniz.

 

Diğer bağlantılar Biyoloji
Kategoriler : Biyoloji

Etiketler : , , , , ,

Kullanıcı Adınız ya da Facebook ile Giriş Yapmak İçin Tıklayınız..