ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan açıklamanın özeti:

Yapılan açıklamaya göre 23 Mart 2014 tarihinde yapılacak 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2014-YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina – salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyeceği için öğrenciler sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2014-YGSSınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 13 Mart 2014 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edineceklerdir.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcı çıktısını alırken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidir. Adaylar İnternet ’ten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah – beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM ’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni -fotoğraf görünür bir şekilde- yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

UNUTMAYIN HER TEST PUAN GETİRİYOR

Her testin sınav puanının oluşmasında ayrı bir katkısı bulunmaktadır. Sayısal puanların oluşmasında Temel Matematik % 40, Fen Bilimleri % 30 oranında etki yaparken, Türkçe % 20, Sosyal Bilimler de % 10 oranında etkili.

Sadece Matematik ile Fizik, Kimya ve Biyoloji den oluşan fen sorularını çözen bir aday ise % 20 ile % 10 arasında katkı sağlayacak olan bu iki testten gelecek puanları da kaybetmiş oluyor.

Sözel puanların oluşmasında Türkçe ve Sosyal Bilimler testleri % 40 ile % 30 oranında etkili. Ancak sözel puanların oluşmasında sayısal testlerin de % 20 ile % 10 oranında katkısı var. Sözel öğrencilere tavsiyemiz sayısal sorulardan gelecek ve puanlarını yükseltecek soruları da çözmeleri yönünde olacaktır.

Diğer bağlantılar Biyoloji
Kategoriler : YGS

Etiketler : , , , , ,

Kullanıcı Adınız ya da Facebook ile Giriş Yapmak İçin Tıklayınız..